flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проведена спільна нарада суддів Котелевського районного суду з посадовими особами органу пробації

24 листопада 2016, 15:04

22 листопада 2016 року відбулась нарада суддів Котелевського районного суду Полтавської області, в якій прийняли участь начальник Котелевського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції С. ЖУВАК та старший інспектор О. БЕЗСМЕРТНА

Про цілі і завдання зустрічі доповіла Світлана Жувак у презентації щодо основних змін реформування правоохоронної системи й діяльності кримінально-виконавчої інспекції у зв’язку з прийняттям Закону України «Про пробацію», який введений в дію 28 серпня 2015 року і в Україні розпочато застосування пробації – системи наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

З 8 жовтня 2016 р., після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених», функції, які виконувала кримінально-виконавча інспекція, покладаються на уповноважені органи з питань пробації.

Під час проведення наради були обговорені мета та завдання ЗУ «Про пробацію», стандарти європейської пробації, які використовувалися при розробці цього Закону, підстави і види пробації, правовий статус персоналу органу пробації та суб’єктів пробації.

Крім того, відбулося обговорення особливостей досудової пробації у кримінальному провадженні та алгоритм підготовки досудових доповідей працівниками кримінально-виконавчої інспекції.

Досудова пробація, яка здійснюється на стадії розслідування злочину, є однією з найважливіших функцій служби пробації. При цьому, забезпечується збір інформації про правопорушника з метою надання допомоги суду у визначенні найбільш ефективного для даної особи виду покарання (позбавлення волі чи іншого альтернативного покарання) на основі прогнозу подальшої поведінки особи та можливостей її виправлення у в’язниці чи на волі.

Зазначена функція дає суду можливість отримати додаткову інформацію про особу, яка не завжди може бути отримана в ході слідства та судового засідання, дозволяє розробити програми виправлення засудженого, якщо судом йому буде призначено альтернативний вид покарання, або програми виховного впливу на нього у місцях позбавлення волі.

Слід відмітити, що підготовлений службою пробації висновок сприятиме суду у винесені вироку. Разом з тим, працівник пробації набуває статусу учасника судового процесу з відповідними обов’язками та правами, він підтверджує зроблений висновок і несе відповідальність за обвинуваченого у випадку призначення останньому альтернативного позбавленню волі покарання.

Отже, застосовуючи пробацію, суд надає засудженому можливість розібратися у вчиненому злочині й зробити все необхідне, щоб в подальшому злочин не повторився.

Судді Котелевського районного суду також прийняли активну участь у обговоренні проблемних питань застосування досудової пробації та судової практики щодо здійснення кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх.

Наприкінці заходу були підведені підсумки наради.

Прес-служба суду