Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено
рішенням зборів суддів
Котелевського районного суду Полтавської області
від 31 березня 2025 року № 04
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу
Котелевського районного суду Полтавської області
(в новій редакції відповідно до рішення зборів суддів від 31.03.2025 № 04)
І. Загальні положення.
1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Котелевського районного суду Полтавської області (далі – Засади) визначають питання стосовно порядку функціонування автоматизованої системи Котелевського районного суду Полтавської області (далі – суд), урегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення), в редакції, затвердженій рішенням Ради суддів України № 39 від 11.11.2024 року, відноситься до повноважень зборів суддів Котелевського районного суду Полтавської області.
1.2. Правовою підставою для затвердження цих Засад є вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Положення.
1.3. Затверджені зборами суддів Засади вносяться до автоматизованої системи суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
1.4.У разі внесення змін до Засад, збори суддів новим рішенням затверджують відповідні зміни до них.
Засади (із змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
2. Спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій судових справ
2.1. Визначити, що всі судді, які зараховані до штату суду спеціалізуються на розгляді кримінальних, цивільних адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення.
2.2. У суді діє спеціалізація із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
Суддя (судді), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх обирається зборами суддів суду у порядку статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
2.3. У випадку коли застосування спеціалізації неможливе автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється між усіма суддями.
3. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи
раніше визначеному у судовій справі судді
3.1. Передача судової справи раніше визначеному судді проводиться щодо:
3.1.1. клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), якщо іншй порядок не визначений зборами суддів;
3.1.2. судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;
3.1.3. заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;
3.1.4. заяви про перегляд заочного рішення;
3.1.5. заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;
3.1.6. матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;
3.1.7. заяв про відновлення втраченого судового провадження;
3.1.8. заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;
3.1.9. заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;
3.1.10. заяв, позовних заяв, клопотань, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;
3.1.11. справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;
3.1.12. справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання;
3.2. За відсутності заборони у процесуальному законі збори суддів мають право передбачити інші випадки передачі судових справ (проваджень) раніше визначеному в судовій справі судді.
3.3. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді у випадках, передбачених підпунктами 3.1.1, 3.1.6 підпункту 3.1 пункту 3 цих Засад, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними підпунктом 2.3.4 пункту 2.3 Положення.
3.4. Результатом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді є протокол передачі судової справи раніше визначеному складу суду, що створюється в автоматизованій системі уповноваженою особою апарату суду.
Протокол передачі судової справи раніше визначеному судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
4. Повторний автоматизований розподіл справ між суддями
4.1. Повторний автоматизований розподіл здійснюється у порядку та випадках, передбачених Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
5. Особливості автоматизованого розподілу судових справ
5.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.
5.2. Клопотання та скарги, що потребують негайного розгляду, які надійшли по одному кримінальному провадженню, в період перебування судді, що розглядав попередні клопотання, в судовому засіданні чи в нарадчій кімнаті по справі, яка розглядається колегією суддів, розподіляти автоматично за допомогою автоматизованого розподілу серед інших суддів. В разі надходження послідуючих клопотань та скарг по вказаному кримінальному провадженню, що потребують негайного розгляду, вони розподіляються судді, який розглядав перше клопотання (скаргу).
5.3. Клопотання та скарги, що не потребують негайного розгляду, які надійшли по одному кримінальному провадженню, передаються без автоматизованого розподілу раніше визначеному судді, який розглядав попередні клопотання чи скарги, незалежно від перебування даного судді в іншому судовому засіданні чи в нарадчій кімнаті по справі, яка розглядається колегіально.
5.4. У разі надходження до суду клопотань щодо заходів забезпечення кримінального провадження, які підлягають негайному розгляду, та матеріалів, які відповідно до ЦПК України та КАС України підлягають негайному розгляду, автоматизований розподіл даних справ не проводиться щодо суддів (колегії суддів), які перебувають в нарадчій кімнаті до закінчення робочого часу, в день надходження зазначених справ.
У разі надходження до суду скарг або інших матеріалів, які відповідно до КПК підлягають розгляду в скорочені строки (не пізніше 72 годин) автоматизований розподіл даних справ не проводиться щодо суддів (колегії суддів), які перебувають в нарадчій кімнаті до закінчення цього строку.
5.5. Справи, які не потребують негайного розгляду розподіляти між усіма суддями, тобто не враховувати перебування судді в нарадчій кімнаті, в іншому судовому засіданні та в колегіальному розгляді кримінальних проваджень.
5.6. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, щодо заходів забезпечення кримінального провадження тощо) здійснюється головою суду (особою, яка виконує його обов’язки) поміж суддями в порядку черговості до усунення відповідних обставин за принципом черговості.
Підставами для такого розподілу є акт, складений керівником апарату суду (особою яка виконує його обов’язки) із залученням головного спеціаліста з інформаційних технологій та старшого секретаря канцелярії суду.
5.7. Питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строків розгляду судових справ, передбаченого процесуальним законом, збори суддів розглядають в разі виникнення таких обставин в кожному випадку окремо.
5.8. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, суддя зобов’язаний до 09 год 00 хв дня невиходу на роботу повідомити про це особу суду, відповідальну за ведення кадрової роботи або особу, яка виконує її обов’язки.
5.9. Внесення інформації до графіку роботи суддів в автоматизованій системі про випадки, у яких суддя не може здійснювати правосуддя (перебування у відрядженні, у всіх випадках відпустки, на лікарняному, в нарадчій кімнаті тощо) здійснюється заступником керівника апарату суду чи головним спеціалістом (по роботі з персоналом), а у разі їх відсутності головним спеціалістом з інформаційних технологій, на підставі наказу голови суду, довідки помічника судді чи, у разі його відсутності, секретаря судового засідання про перебування судді на лікарняному (додаток 1) або в нарадчій кімнаті (додаток 2), а також телефонограми судді, у разі відсутності помічника судді/секретаря судового засідання.
У довідці про перебування судді в нарадчій кімнаті зазначається інформація щодо єдиного унікального номеру справи, номеру провадження, зазначенням сторін у справі часу і дати виходу до нарадчої кімнати та часу і дати проголошення рішення у справі.
5.10. У разі необхідності заміни визначеного автоматизованою системою присяжного, що бере участь у розгляді цивільних справ, здійснюється автоматизоване визначення іншого присяжного, відповідно до ухвали судді (суду).
5.11. У випадку надходження до суду кримінального провадження щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, яке здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого – його автоматизований розподіл проводиться у день надходження щодо одного судді.
Якщо обвинувачений заявив клопотання про розгляд справи колегіально судом у складі трьох суддів – кримінальне провадження за ухвалою головуючого судді передається до канцелярії суду для визначення двох інших суддів колегії. У цьому випадку секретар канцелярії суду, який відповідає за автоматизований розподіл кримінальних проваджень, у полі «кількість суддів» розділу «судді» відповідної обліково-статистичної картки обирає показник 3 і проводить розподіл справи. Після визначення колегії кримінальне провадження невідкладно передається судді-доповідачу.
5.12. Автоматизований розподіл судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні здійснюється автоматизованою системою документообігу суду між суддями, відповідно до затвердженого наказом голови суду графіку чергування або між всіма суддями, якщо такий графік не затверджувався.
6. Коефіцієнт адміністративних посад
6.1. Визначений коефіцієнт адміністративних посад (відсоток справ, що підлягає розгляду суддею, в разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя):
голова суду – 100%.
7. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи
7.1. Визначені коефіцієнти, що враховують форму участі в розгляді судової справи:
головуючий ( в т.ч. у складі колегії) - 1;
учасник колегії – 0,5;
запасний суддя – 0,5.
8. Коефіцієнт складності категорій судових справ
8.1. Визначити коефіцієнти складності судових справ, згідно з додатком до рішення Вищої ради правосуддя від 24 листопада 2020 року № 3237/0/15-20 «Про результати дослідження щодо визначення нормативів часу для розгляду справ різних категорій».
У випадках, коли особі пред’явлено обвинувачення за кількома статтями при реєстрації такої справи обирати найвищий коефіцієнт складності із можливих.
9. Прикінцеві положення
9.1. Ці Засади набирають чинності з 01 квітня 2025 року.
9.2. Із дня набрання чинності цих Засад втрачають чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу Котелевського районного суду Полтавської області, затверджені рішенням зборів суддів Котелевського районного суду Полтавської області від 25.10.2017 року № 8 (із змінами та доповненнями).
9.3 Ознайомити під підпис працівників апарату Котелевського районного суду Полтавської області.
Додаток 1
до пункту 5.9
Довідка
Суддя____________________________________________________________/ПІБ/
з «_______»______________20____року перебуває на лікарняному.
Посада /підпис/ ПІБ
Додаток 2
до пункту 5.9
Довідка
Суддя__________________________________________/ПІБ/ з ______год ______ хв
«_______»______________20____року перебуває в нарадчій кімнаті по справі №____________________ провадження №______________________суть справи
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Проголошення судового рішення орієнтовно відбудеться о ______год ______ хв «_______»______________20____року
Посада /підпис/ ПІБ